www.parisotelleri.com

Paris Şehir Turları

Disneyland Turu - Tam Günlük Disneyland Park + Walt Disney Stüdyoları

Paris’e 36 km uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disneyland parkı gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacağız… Disney karakterlerinin geçit töreninin ardından sezona uygun olarak Paris’e geri döneceğiz. Özel aracımız ile rehberlerimiz sizleri otellerinizden alıp tur bitiminde otellerinize geri bırakacaktır. Disneyland ve Walt Disney Stüdyolarının her kişi için sınırsız giriş biletleri fiyatımıza dahildir.

Yetişkin : 105 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 90 €
Bu tur cumartesi günleri kesin hareketli olup diğer günler minimum 3 yetişkin katılımı ile yapılır.

Muhteşem Paris - Tam Günlük Eiffel Kulesi, Seine Nehri turu, Notre Dame Katedrali, Sacré Coeur ve Ressamlar Tepesi

Paris en önemli turistik mekanlarından oluşan kültürel içerikli bu turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz. Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün güzelliğiyle karşınıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde yüzyıllık asansörlerle ikinci kata ulaştığımızda Paris’i bu kez Eiffel Kulesiz panoramik görüntüleri ile karşımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, Paris’i tam ortasından kuzey ve güney (nehrin akış yönüne göre sağ ve sol yaka) olarak ikiye bölen Seine Nehri üzerinde tekne ile geziye çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin tüm köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Fransız Enstitüsü, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Louvre-Orsay Müzeleri, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Alexander III Köprüsü günümüzü renklendirecek. Daha sonra sekizyüz yıllık Notre Dame Katedrali’nin ihtişamlı gotik mimarisini gördükten sonra Montmartre Tepesi’nden Paris’e hükmeden Sacré Coeur kilisesini ve 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş Ressamlar tepesinin daracık tipik sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, ressamlara çizdireceğiniz portrenize de sahip olabilirsiniz..

Yetişkin : 100 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 70 €
Bu tur pazar günleri kesin hareketli olup diğer günler minimum 3 yetişkin katılımı ile yapılır.

Louvre Müzesi Turu - Tam Günlük

Ilk 1204 yılında inşa edilmiş olan Louvre 14. yüzyılda kraliyet merkezi olmuştur. On beşinci yüzyılda ise saray, Loire’ın kıyısına taşınınca Louvre bakımsız kalmış ve 1564’te sarayın Tuileries bölümünün yapımına başlanmış, ancak, Üçüncü Napolyon zamanında tamamlanabilmiştir. 1793’te müze haline gelen saray, 1871’de büyük bir yangın geçirmiştir. Yapılan tamirat ve değişikliklerle zamanımıza kadar gelen bina 1932’de son şeklini almıştır. İçerisinde bulunan sanat kolleksiyonları, yenileriyle birleştirilerek büyük bir sanat müzesi haline getirilmiştir. Her sene ortalama 8 milyon insanın gezdiği eski kraliyet sarayı Louvre Müzesi gezimizde, dünya sanat tarihinin en güzel eserlerini bir arada görme şansına sahip olacağız. Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa’sı (La Joconde), meşhur Milo Venüs’ü ve Victoire de Samothrace heykelleri, Cariatide Salonu, Apollon Galerisi, Fransız ekolü, neo klasik ve romantik dönemlere ait muhteşem büyük boyutlu tablolar, Rönesans dönemi, İtalyan ekolüne ait şahane tablolar göreceğimiz "sanat mücevherleri" dir.

Yetişkin : 45 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 35 €
Bu tur cuma günleri yapılır.

Normandiya Turu - Tam Günlük Rouen – Deauville – Trouville - Honfleur

Sabah Fransa’nın en güzel bölgelerinden biri olan eşsiz doğalgüzelliklere sahip Manş kıyılarına doğru hareket ediyoruz. Tarihi Rouen’i gezdikten sonra sayfiye kenti Deauville’e devam ediyoruz. Deauville ve hemen yanındaki Trouville’de hem gezmek hem öğle yemeği için verilen serbest zamandan sonra çok eski bir balıkçı kasabası olan Honfleur’e devam ediyoruz. Honfleur’un renkli evlerini, küçük limanını gördükten sonra geri dönüyoruz.

Yetişkin : 125 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 90 €
Bu tur minimum 5 yetişkin katılımı ile yapılır.

Entellektüel Paris Turu - Yarım Gün Saint-Michel, Sorbonne, Panthéon, Luxembourg Bahçeleri, Saint-Germain, Montparnasse Kulesi

Sabah otelden hareket ile meşhur Quartier Latin’e (Latin Semti) geliyoruz. Gezimize Parisliler’in buluşma yeri olan Saint Michel meydanından başlıyoruz. Ünlü Saint Michel Bulvarı’ndan yukarı doğru çıkarak, Sorbonne Üniversitesi’nin önünden geçtikten sonra dünyaca ünlü şahsiyetlerin gömülü olduğu, anıt mezar Pantheon’a doğru ilerliyoruz. Pantheon’un etrafında tur atıp, Saint Etienne-du-Mont kilisesini de dışardan görüyoruz. Daha sonra şehrin kalbindeki, Flaubert, Victor Hugo ve Sartre’in ilhamlarını aradıkları Luxembourg Bahçeleri’ni ziyaret ediyor ve Senato Binası önünden geçiyoruz. Akabinde galerileri, kafeleri, yayınevleri ve edebi ödülleriyle meşhur Saint-Germain semtine ulaşıyoruz. Entellektüel yaşamın altın üçgenini oluşturan Café de Flore, Café Deux Magots ve Brasserie Lipp’in birleştiği meydanda serbest kahve molası veriyoruz. Ardından Paris’in içindeki tek gökdelen olan 210 metre yükseklikteki La Tour Montparnasse’ın en son katına asansörlerle çıkıp Paris’i ve Eyfel kulesini bambaşka bir açıdan zevkle görüyoruz. Montparnasse kulesinin gezisi bittikten sonra Saint Michel Ceşmesi ve meydanına geri dönüyoruz.

Yetişkin : 65 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 45 €
Bu tur minimum 4 yetişkin katılımı ile yapılır.

Entellektüel Paris ve Alışveriş Turu - Tam Gün Outlet Center La Vallée Village ve Val d’Europe

Yukardaki Entellektüel Paris turumuzun ardından, Saint Michel semtinin pek çok restoranın bulunduğu bölgede serbest öğle yemeği molasından sonra aracımıza binip dünyaca ünlü markaların butiklerinin bulunduğu ve % 70’e varan indirimleriyle tanınan Outlet Center La Vallée Village’a gidiyoruz. Hemen yanında Fransa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan ve 200’e yakın mağazanın yer aldığı Val d’Europe’da da serbest zaman sonrasında, akşamüstü aracımızla otelimize geri dönüyoruz.

Yetişkin : 90 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 70 €
Bu tur minimum 4 yetişkin katılımı ile yapılır.

Versailles Sarayı ve Sepmatik Marais Semti Turu - Tam Gün

Yüzyıllar önce Kral 14. Louis tarafından inşa edildiğinde küçücük bir köy ve günümüzde ise Paris yakınındaki en zengin şehirlerden biri olan Versailles şehrinde bulunan, tarihi olaylara sahne olmuş dünyaca ünlü Versailles Sarayı gezimizde 17. ve 18. yüzyıl mimari izleri taşıyan saray içerisinde soylu daireleri, aynalı galeri, saray kilisesi, sarayın en son kraliçesi Marie Antoinette’in orijinal olarak korunmuş yatak odası, kralların yatak odası, savaş salonu serbest olarak gezilecektir. Dünya tarih mirasının en önemli eserlerinden biri olan Versailles sarayı gezimizi bitirdikten sonra Parislilerin ve Paris’i bilen herkesin çok sevdiği, dolaşması cok zevkli dar sokaklardan olusan Marais semti gezimizle programımıza devam edeceğiz. Gezimiz sırasında Bastille Meydanı, Bastille Opera’sı, Marais semtinin en önemli meydanı olan ve Avrupa’nın şehir planlamasına göre ilk meydanlarından biri olma ünvanına sahip Place Des Vosges meydanı ve meydanın etrafını çevreleyen malikaneleri görmekle kalmayıp, bunlardan birini ziyaret de edeceğiz : Victor Hugo’nun evi. Meşhur yazarın porselen Çin kolleksiyonları, kendi el yazısıyla vitrinlerde müsvetteleri, duvarlarda tabloları, yemek salonu ve yatak odası göreceğimiz nezih bölümler olacak. Gezimizi bu bölgenin en meşhur sokağı Rue des Rosier ile bitirmeden önce Marais’nin hareketli sokaklarından geçeceğiz. Lamoignon ve meşhur Carnavalet malikanelerinin avlularını göreceğiz. Paris’teki coğu magaza Pazar gunleri kapalı oldugu halde bu semt Pazar günü açık butikleriyle, restorantlarıyla, cafeleriyle cıvıl cıvıl olur. Paris’te bir Pazar geçirecekseniz gününüzü buraya ayırarak değerlendirmenizi ve bizimle gezmenizi öneririz.

Yetişkin : 90 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 70 €
Bu tur pazar günleri kesin hareketli olup diğer günler minimum 3 yetişkin katılımı ile yapılır.

Belçika Turu - Tam Günlük, Brugge

Brugge’e gitmek üzere erkenhareket ediyoruz. Harikalar diyarı bu tarihi şehirde, öncelikle aracımızla bir tur attıktan sonra Brugge’un daracık sokaklarını eşfetmek için yürümeye başlıyoruz. Masalları aratmayan güzellikteki Market Meydanı’nın, (83 metre yüksekliğinde, 366 merdivenli, 47 çanı bulunan Belfort Kulesi’nin) Can Kulesi’nin ve Bourgogne Dükü’nün Evi’nin de dahil olduğu panaromik turumuz ile « Kuzey’in Venedik »inin kanallarının, romantik köprülerinin, Flamand mimarisinin eşsiz eserlerinin seyrinden sonra, Venedik’i aratmayan Brugge kanallarında küçük tekne ile aşk köprülerinin altından geçerek kanal turu yapacağız. Sonrasında da konuklarımızın Brugge’un tadına varmaları için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz bu aşıklar şehrini Market Meydanı’ndan hareket eden faytonlar ile gezebilir. Paris’e geri dönüş için akşamüstü Brugge’den ayrılıyoruz.

Yetişkin : 125 € - Çocuk (3-11 Yaş) : 90 €
Bu tur minimum 5 yetişkin katılımı ile yapılır.

Lido - Şov Programı

70 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan Lido Show’a değişik formüllerde rezervasyonunuzu yapabiliriz.

21:00 Seansı : 110 €
23:00 Seansı : 100 €

19:00 Seansı Akşam Yemeği Dahil Mönü Fiyatları
Mönü Plaisir : 110 €
Mönü Panacher : 180 €
Mönü Bonheur : 210 €

Fiyatlar kişibaşıdır. Transfer dahil değildir.

Seine Nehri Tekne Turu ve Akşam Yemeği

Bateaux Parisiens
Mönü Etoile : 99 €
Mönü Elégance : 135 €
Mönü Privilège : 165 €
Mönü Premier : 205 €


Bateaux Mouches
Mönü Prestige : 99 €
Mönü Excellence : 140 €

Fiyatlar kişibaşıdır. Transfer dahil değildir.

SERVİSLER

Paris Tur Paketleri ve Otel rezervasyonları yanısıra diğer sunduğumuz hizmetlerimiz.

Mu-Vu Otelcilik Turizm İnşaat A.Ş. © 2014 | Tüm Haklları Saklıdır.
Web Tasarım ve İçerik Yönetimi